Ministerstwo Edukacji Narodowej serdecznie zaprasza wszystkich Beneficjentów konkursowych Priorytetu III Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki do wzięcia udział w konkursie „Szkoła się opłaca – edycja 2014”. Konkurs organizowany jest już po raz drugi. Nagradzane są w nim i promowane najlepsze praktyki edukacyjne.    

Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy oraz promocja dobrych praktyk podejmowanych przez instytucje będące Beneficjentami Priorytetu III Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Efekty najlepszych projektów mają stać się zachętą dla kolejnych instytucji do podejmowania podobnych działań, wskazując najbardziej efektywne sposoby wspierania kształcenia.

Aby wziąć udział w konkursie należy do dnia 28 listopada 2014 do godz. 12 wypełnić formularz zgłoszeniowy i opisać w nim zrealizowany w ramach Priorytetu III Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki przez Państwa projekt.

Więcej informacji:

Projekt należy zgłosić w jednej z czterech kategorii: edukacja matematyczno-przyrodnicza, szkolnictwo zawodowe, kształcenie ogólne, kształcenie specjalistyczne.

Jury konkursu dokona wyboru laureatów wg następujących kryteriów:

 • adresaci projektu: liczba osób/instytucji objętych wsparciem;
 • rezultaty/produkty podjętych działań;
 • innowacyjność projektu;
 • sukces projektu (krótki opis).

Wyłonieni laureaci zaproszeni zostaną na uroczystą galę rozdania nagród, która odbędzie się 18 grudnia 2014 r. w Krakowie.

Nagrodami w konkursie w każdej z czterech kategorii są:

 • Voucher o wartości 3000 zł na specjalistyczne szkolenia/warsztaty z zakresu: zarządzania projektami, PR i działań promocyjnych – I miejsce.
 • Voucher o wartości 1000 zł na zakup specjalistycznych publikacji z zakresu zarządzania projektami, PR i działań promocyjnych – II miejsce.
 • Voucher o wartości 500 zł na zakup specjalistycznych publikacji z zakresu zarządzania projektami, PR i działań promocyjnych – III miejsce.

Dodatkowe informacje:

 • Zrealizowany projekt należy opisać w formularzu zgłoszeniowym.
 • Uczestnik może zgłosić do konkursu więcej niż jeden projekt przez niego zrealizowany. Każdy zgłoszony projekt musi zostać opisany na oddzielnym formularzu zgłoszeniowym.
 • Do konkursu mogą przystąpić podmioty, które brały już udział w poprzedniej edycji konkursu „Szkoła się opłaca”.
 • Przystąpienie do konkursu oznacza akceptację regulaminu oraz wyrażenie zgody na wykorzystanie opisu zgłoszonego projektu w „Raporcie dobrych praktyk edukacyjnych. Szkoła się opłaca – edycja 2014”.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z koordynatorem konkursu:

Jan Piechna

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

kom. +48 668 046 599

tel. 22 610 95 84